İade Şartları

1] www.fiatyedekparcalari.com’ dan aldığınız her ürün, ithalatçı yada üretici  firmasının garantisi altındadır.

2] Satın almış olduğunuz ürünü (elektrik malzemeleri hariç) kullanmadan, tahrip etmeden/bozmadan teslim tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü, ürüne ait tüm belgeleri, eklentileri      ve muhteviyatı ile birlikte ürün faturasını ve iade sebebini içeren bir dilekçe ile iade edebilirsiniz. 

3] Satın almış olduğunuz Elektrik malzemelerinin iadeleri kesinlikle kabul edilememektedir. (Akü-Ampul-Kablo tesisatları-Sigorta kutusu vb.)

4] Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim alırken Kargo görevlisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa Kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün              teslim alındıktan sonra Kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz.

5] Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş vs. şekildeki ürünlerin iadesi kesinlikle kabul edilmez.

6] Satın alınan Elektrik malzemelerinin iadeleri kesinlikle kabul edilmemektedir. (Akü-Ampul-Kablo tesisatları-Sigorta kutusu vb.)

7] Müşteri satın almış olduğu ürünü, kendisine teslim edilmiş durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

8] Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması durumunda, iade edilen ürün firmamıza ulaştığı ve iade departmanımız tarafından “OLUR” verildikten sonra 30 (otuz) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Bu süreç          tedarikçi firmaların ürünü çeşitli nedenlerden dolayı daha uzun bir süreç içerisinde kabul etmeleri halinde 15 (on beş) gün daha uzayabilmektedir. Ürün içerisinde eksiklikler olduğunda süreç eksik ürünlerin  yada muhteviyatın gönderilmesinden sonra başlamaktadır. İade talebi ürün sevk edilmeden yapıldığı veya çeşitli sebeplerle tedarik edilemediği durumlarda iptal işlemi sipariş durumunun “İPTAL BEKLEYENE” bölümüne alınmasından itibaren 7 (yedi) iş günüdür.

9] www.fiatyedekparcalari.com üründe ve ambalajında herhangi bir tahrip, açılma, bozulma, kırılma, yırtılma, kullanılma vs. gibi durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün ALICI’ ya teslim edildiği andaki haliyle iade edilememesinde      ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

10] Ürün ALICI’ ya sağlam olarak teslim edildikten sonra ortaya çıkabilecek arızalarda, Üretici firmanın yetkili servislerine başvuracaktır.

11] Yukarıda ifade edilen şartlar dahilinde iade edilen ürünlerde Kargo ücreti ALICI tarafından ödenecektir. İadeleri anlaşmalı olduğumuz Kargo firmalarından yapmak zorunludur.(Aras Kargo - Yurtiçi Kargo ile gönderim                          yapabilirsiniz.)