Satış Sözleşmesi

UYARI : İlgili yasa gereği lütfen aşağıdaki sözleşme metnimizi dikkatli şekilde okuyunuz. İnternet sitemize üye olup alışveriş yapan her müşteri, firmamız tarafından düzenlenmiş olan aşağıdaki sözleşmemizin tüm maddelerini başka bir ihbara gerek kalmadan okumuş ve kabul etmiş sayılır.

AKSOY CİVATA HIRDAVAT OTOMOTİV TİC.LTD.ŞTİ. MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği İnternet üzerinden gerçekleştirilen satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğu gereği düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıda yazıldığı gibidir.

MADDE  1     : SÖZLEŞME KONUSU

İşbu şözleşmenin konusu, SATICI’ nın, ALICI’ ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile alakalı olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun (Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik) hükümleri gereğince tarafların hak ve sorumluluklarını kapsamaktadır.

MADDE  2.1   : SATICI BİLGİLERİ 

ÜNVAN       : AKSOY CİVATA HIRDAVAT OTOMOTİV TİC.LTD.ŞTİ.  (Bundan sonra  www.fiatyedekparcalari.com olarak anılacaktır.)

ADRES       : Ostim OSB Alınteri Bulvarı, Örnek Sanayi Sitesi 1257. Sokak No: 27  YENİMAHALLE / ANKARA

Telefon       : 0.312.3541305  &  0.312.3546129

WhatsApp  : 0.544.2020606

Email         : aksoycivata@hotmail.com / bilgi@fiatyedekparcalari.com

MADDE  2.2   : ALICI BİLGİLERİ

Müşteri olarak  www.fiatyedekparcalari.com   alışveriş sitesine üye olan kişi. Bu kişinin üye olurken kullandığı  adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE  2.3   : KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’ nın  SATICI’ ya ait www.fiatyedekparcalari.com  internet sitesinden elektronik ortamda siparişini verdiği aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.


MADDE  3    : SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ 

Ürünün / Malın / Hizmetin çeşidi, miktarı, marka-modeli, adedi, satış bedeli, rengi, ödeme şekli, siparişin bittiği andaki bilgilerden oluşmaktadır.

MADDE  4    : GENEL HÜKÜMLER

MADDE  4.1 : ALICI, sözleşme konusu ürün veya ürünlerin ana nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ait tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

MADDE  4.2 : Sözleşme konusu ürün, ALICI’ dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden dolayı www.fiatyedekparcalari.com  sorumlu tutulamaz.

MADDE  4.3 : Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 (otuz) günlük süreyi aşmamak şartı ile her bir ürün için ALICI ‘ nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre zarfında ALICI ‘ya veya bildirdiği adreste bulunan kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ya  önceden bildirilmek suretiyle en fazla 10 (on) gün daha uzatılabilir.

MADDE  4.4 : www.fiatyedekparcalari.com  sözleşme konusu ürünün ; siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak sağlam, eksiksiz ve varsa garanti belgesi ile kullanım kılavuzunun teslim edilmesinden sorumludur.

MADDE  4.5 : Sipariş verilen ürünün teslimatı için bedelinin ALICI’ nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması gerekmektedir. Herhangi bir sebeple ürün tutarı ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise www.fiatyedekparcalari.com  ürünün teslimi ile ilgili sorumluluktan kurtulmuş kabul edilir.

MADDE  4.6 : ALICI garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayanı , arızalı veya bozuk olanları, garanti şartları dahilinde gerekli tamiratın yapılması için www.fiatyedekparcalari.com’ a gönderebilir ;bu takdirde kargo masrafı SATICI tarafından karşılanacaktır.

MADDE  4.7 : Ürünün tesliminden sonra ALICI’ ya ait kredi kartının, ALICI’ nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisi olmayan kişilerce haksız ve hukuka aykırı olarak kullanılması sebebiyle ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini www.fiatyedekparcalari.com’  a ödememesi durumunda, ALICI’ nın kendisine teslimatı yapılan ürünü 3 (üç) gün içerisinde www.fiatyedekparcalari.com’  a göndermesi zorunludur. Bu takdirde kargo giderleri ALICI’ ya aittir.

MADDE  4.8  : www.fiatyedekparcalari.com  sözleşme konusu ürünü süresi içinde mücbir sebepler veya hava muhalefeti, nakliyeyi engelleyen ulaşımın sekteye uğraması vb. gibi olağanüstü durumlar nedeniyle teslim edemez ise; bu durumu ALICI’  ya bildirmekle sorumludur. Bu takdirde ALICI siparişin iptalini, ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimatın engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’ nın siparişini iptal etmesi durumunda ödediği tutar 10 (on) gün içerisinde kendisine nakit olarak ve defaten ödenir.

MADDE  4.9  : Siparişleriniz onaylandıktan sonra en geç 3 (üç) iş günü sonunda Kargo firmasına teslim edilir. İlgili Kargo firması bulunduğunuz adresin durumuna göre 1 ile 4 iş günü içinde siparişinizi adresinize teslim edecektir. 

MADDE  5    : CAYMA HAKKI 

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde www.fiatyedekparcalari.com’ a faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde ALICI veya 3.şahısa teslim edilen ürünün www.fiatyedekparcalari.com’ a gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ile faturanın aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 (yedi) gün içinde ürün tutarı ALICI’ ya iade edilir. Ödemenin kredi kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu durumda, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 (on) gün içinde ödeme tutarını ALICI’ ya iade eder. Fatura aslı iade edilmezse KDV vs. yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı sebebiyle iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından ödenir. 

MADDE  6    : CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

www.fiatyedekparcalari.com  adresinden almış olduğunuz oto elektronik ve oto elektrik aksamı ürünlerinin hiçbir şekilde iadesi kabul edilmeyecektir

MADDE  7    : SİPARİŞ İPTALİ

Siparişinizi onayladığınız aynı gün içerisinde saat 16.00 kadar bilgi@fiatyedekparcalari.com  mail adresinden veya 0.312.354 61 29 numaralı telefondan iptali gerçekleştirebilirsiniz.

MADDE  8    : YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici  Hakem Heyetleri ile www.fiatyedekparcalari.com’ un yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.