3D Secure Güvenli Alışveriş

3D Secure nedir?

3D Secure, internette kredi kartı ve banka kartı ile yapılan alışverişlerin güvenli gerçekleşmesi için geliştirilmiş bir güvenlik sistemidir.

“İnternette Güvenli Alışveriş” nedir?

Ziraat Bankası tarafından ücretsiz sunulan ve Visa International ile MasterCard® International kuruluşları tarafından onaylanmış “İnternette Güvenli Alışveriş”; yenilikçi bir hizmet olmasının yanında, tanımlı cep telefonunuza tek kullanımlık 3D Secure şifresi içeren bir SMS gönderilerek internetteki alışverişlerinizi güvenli olarak gerçekleştirmenize imkân verir.

“İnternette Güvenli Alışveriş” hizmetinden nasıl yararlanabilirim?

Bankanız tarafından kartınız otomatik olarak bu hizmetten yararlanmanız için kaydedilmiştir. Sistemimizde kayıtlı cep telefonunuza SMS ile gönderilecek tek kullanımlık şifrenizi, alışveriş sırasında açılacak olan şifre ekranına girerek işleminizi onaylayacaksınız. Lütfen şifre giriş ekranında maskeli olarak görüntülenecek olan ve SMS şifrenizin gönderileceği cep telefonu numaranızı kontrol ediniz.

Sistemde kayıtlı veya güncel bir telefon numaram yoksa ne yapmalıyım?

Sistemde kayıtlı bir telefon numaranız yoksa alışveriş sırasında şifre ekranı yerine cep telefonu kaydınızı yapmanız için Şubenize yönlendirileceğiniz bir uyarı penceresi açılacaktır. Bu durumda “İnternette Güvenli Alışveriş” hizmetinden yararlanmak için lütfen size en yakın Şubeye giderek cep telefonu kayıt veya güncelleme işleminizi gerçekleştiriniz. Bu konudaki anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Cep telefonuma iletilen tek kullanımlık şifremi yanlış girersem ne yapmalıyım? İnternette Güvenli Alışveriş” sırasında cep telefonunuza iletilen tek kullanımlık SMS şifrenizi 3 kez yanlış girmeniz durumunda, sizin dışınızdaki kişi ya da kişiler tarafından kullanılma ihtimaline karşı kartınız otomatik olarak Bankanızca kilitlenecektir. Bazı bankalar bir saat sonra otomatik olarak tekrar kullanıma açmaktadır. Bankanıza ait müşteri hizmetleri ile iletişim kurmanız gerekecektir.

Nereden “İnternette Güvenli Alışveriş” yapabilirim?

MasterCard SecureCode ve Verified by Visa logolarını gördüğünüz sanal mağazalar bu sisteme dâhildir.